Конспекти з образотворчого мистецтва

Портрет у живописі, графіці, скульптурі. Мета: ознайомити учнів з жанром портрета в образотворчому мистецтві, видами портрета, матеріалами та техніками виконання; ознайомити з основними пропорціями конспекти з образотворчого мистецтва обличчя, правилами композиції створення портрета; формувати та розвивати навички роботи з графічними матеріалами олівець, фломастер, туш ; тренувати спостережливість, увагу; розвивати творчу уяву; виховувати інтерес до особистості натури, її рис характеру, емоцій і почуттів; виховувати конспекти з образотворчого мистецтва краси та гармонії. Хід уроку I 1. Актуалізація опорних знань Пригадайте та назвіть види образотворчого мистецтва. Живопис, графіка, скульптура, конспекти з образотворчого мистецтва, дизайн, прикладне мистецтво, театрально-декораційне мистецтво, фотографія Пригадайте та назвіть жанри живопису Портрет, пейзаж, натюрморт, побутовий, історичний, батальний, анімалістичний До якого виду образотворчого мистецтва належать ці портрети? II Постановка проблеми Бесіда з учнями Як ви вважаєте, чи легко намалювати портрет? З яких частин складається обличчя? Чому одні обличчя видаються нам гарними, а інші — ні? Чи можна назвати обличчя Баби Яги гарним? В кого з вас найгарніша мама? Чи можна фотографією передати особисте ставлення до зображеної людини? Які конспекти з образотворчого мистецтва необхідні, щоб зобразити людське обличчя? Що необхідно знати та вміти для цього? Під час бесіди уважно вислухати всі версії учнів, узагальнити сказане ними. III Подання нового матеріалу Отже, краса людського обличчя визначається правильним співвідношенням різних частин обличчя. Співвідношення окремих частин до цілого називається пропорцією. Порушення в пропорціях обличчя викликають у нас відразу, огиду. Сьогодні ми спробуємо розібратися в пропорціях обличчя та намалювати портрет сусіда по парті олівцями чи фломастерами чим вам зручніше. Відповідь на питання, чи легко намалювати портрет, мені б хотілося почути ще раз, але в кінці уроку. Чи було у вас коли-небудь відчуття, що конспекти з образотворчого мистецтва китайці на одне обличчя? А африканці здаються вам однаковими? Один мій друг із Зімбабве признався мені, що саме важче для нього в Україні було навчитися розрізняти людей. Для нього всі білі були на одне обличчя! Це може здатися дивним, але лише на перший погляд. Очі, ніс, рот, брови, лоб, вуха, волосся знаходяться кожен на своєму визначеному місці. Вони відрізняються лише формою та кольором. Існує певна «середня» схема пропорцій людського обличчя. Виявляється, що горизонтальна лінія — вісь очей — проходить точно по середині загальної висоти обличчя. Хоча спочатку може здатися, що нижня частина, де знаходяться ніс, рот і підборіддя, займає значно більше місця, ніж верхня. Перейдемо до розміщення інших деталей обличчя. Вона вкладається по ширині 5 разів. Відстань між очима, довжина очей, відстань від конспекти з образотворчого мистецтва точок очей до скронь, відстань між крайніми точками крил носа — все дорівнює цій величині. Кінчики рота якщо людина не посміхається і дивиться прямо знаходяться якраз навпроти зіниць. Верхня частина вух розташовується зазвичай на рівні надбрівних дуг, нижня — на рівні кінчика носа. Запитання на повторення та закріплення матеріалу: Якщо ми приймемо за одиницю довжину ока, скільки разів вона вкладеться у висоту обличчя? У висоту лоба, носа? Де розташовується лінія очей? IV Практична робота Щоб зобразити портрет, скористаймося трафаретом. Цю ідею я запозичила із «Пригод Незнайка та його друзів» Хто читав цю книжку? Мені б хотілося прочитати вам уривок, де Тюбик малює дівчаток, скориставшись трафаретом і шаблонами. А ви тим часом на своєму альбомному аркуші проведіть крізь трафарет лінії обличчя. Це буде ваша заготовка, якій ви потім надасте схожості з вашим сусідом по парті. Розміщуйте малюнок трохи лівіше або правіше і вище від центру аркуша. Ми малюємо не ікону і не фотографію на паспорт. Тюбик працює Поки Гвинтик і Шпунтик мандрували по Зміївці, шукаючи паяльни­ка, в Зеленому місті сталися значні події. День почався з того, що Тюбик намалював портрет Сніжинки. Він потратив на це діло майже дві годи­ни, зате портрет вийшов конспекти з образотворчого мистецтва живий. Правда, багато хто казав, що на портреті Сніжинка була краща, ніж у житті, але це зовсім не так. Прикрашати Сніжинку не було ніякої потреби. Якщо Тюбик зумів підкреслити на портреті красу її рис і відтвори­ти їх яскравіше й виразніше, то цього саме й вимагається від справж­нього мистецтва, яким є живопис. Портрет повісили на стіні в нижній кімнаті, щоб усі могли поба­чити. Треба сказати, що охочих знайшлося багато. Всі, хто бачив портрет, захотіли, щоб Тюбик намалював і їх, але Сніжинка нікого не підпускала до горішньої кімнати, бо Тюбик у цей час малював портрет Синьоочки… У цей час у кімнату впурхнула ще одна малючка, скориставшись загальною метушнею, прошмигнула аж до східців, що вели нагору. Побачивши це, Незнайко кинувся за нею і вже хотів був грубо схо­пити її за руку, але вона зупинилась і, змірявши Незнайка презирли­вим поглядом, рішуче помахала пальчиком перед його носом. Мені можна без черги. У цей час Тюбик закінчив портрет Синьоочки. Всі замилувалися портретом: — Чудово! Плаття зелене, а ви малюєте синє. Я одягла б синє плаття, коли б знала, що Синьоочка так гарно вийде в синьому. Якщо ви можете замість зеленого плаття зробити синє, то чому замість карих очей не можна зробити сині? Ну, тоді, будь ласка, малюйте карі, тільки зробіть великі. Я хочу, щоб були ще більші. І вії зробіть довгі. В мене ж воно майже золотаве, — заблагала Квітонька. Він почав конспекти з образотворчого мистецтва поетесу, а вона безперестанку підбігала до пор­трета й вигукувала: — Очі трошечки збільшіть! Кінчилось тим, що очі на портреті вийшли величезні, яких зовсім не буває, ротик, як горошинка, волосся наче з чистого золота, і весь портрет був дуже мало схожий. Але поетесі він дуже сподобався. Вона казала, що кращого портрета їй і не треба… У ці дні лише Тюбик сидів удома й малював портрети. Кожній малючці хотілося мати портрет, і вони зовсім замучили Тюбика своїми примха­ми. Кожній хотілося бути красивішою за інших. І даремно Тюбик намагався довести, що кож­на гарна по-своєму і що навіть маленькі очі теж можуть бути красивими. Всі малючки вимагали, щоб очі обов'язково були великі, вії — довгі, брови — дугою, рот — маленький. Нарешті Тюбик перестав сперечатись і малю­вав так, як хотіли малючки. Це було навіть зруч­ніше, бо конспекти з образотворчого мистецтва не нарікав, і, крім того, Тюбик помітив, що може зробити раціоналізацію у пор­третній справі. Оскільки всі висували однакові вимоги, Тюбик вирішив конспекти з образотворчого мистецтва так званий трафарет. Він конспекти з образотворчого мистецтва аркуш цупкого паперу, прорізав у ньо­му великі очі, довгі, вигнуті дугою брови, рівний, гарненький носик, маленькі губки, підборід­дя з ямочкою, по боках двійко невеличких вух. Зверху вирізав пишну зачіску, знизу — тонку ший­ку й дві ручки з довгими пальчиками. Зробивши такий трафарет, він узявся заготовляти шаблони. Що таке шаблон, зараз кожен зрозуміє. Приклавши трафарет до шматка паперу, Тюбик мазав червоною фарбою те місце, де в трафареті було прорізано губи. На папері одразу виходив малюнок губок. Після цього він профарбовував тілесною фар­бою ніс, вуха, руки, потім малював темне або світле волосся, карі або голубі очі. Цих шаблонів Тюбик зробив кілька штук. Якщо в малючки були голубі очі і світле волосся, він брав шаблон з голубими очима й світлим волоссям, додавав трошки схожості, і портрет був готовий. А якщо в малючки було темне волосся і темні очі, то в Тюбика й на цей випа­док був під рукою шаблон. Таких шаблонних портретів Тюбик намалював багато. Це удоскона­лення дуже полегшувало роботу. До того ж Тюбик зрозумів, конспекти з образотворчого мистецтва за тра­фаретом, зробленим рукою досвідченого майстра, кожен коротунчик може заготовляти шаблони, й залучив собі на поміч Мабутька. Мабутько успішно зафарбовував по трафарету шаблони фарбами, і шаблони виходили аж ніяк не гірші від тих, що були зроблені рукою самого Тюбика. Такий розподіл праці між Тюбиком і Мабутьком ще більше прискорив роботу, а це мало велике значення, тому що замовлень на портрети не меншало, а з кожним днем надходило більше й більше. Мабутько дуже пишався своєю новою посадою. Про Тюбика й про себе він з гордістю казав: «Ми — художники». Але сам Тюбик був невдоволений своєю роботою і називав її чомусь халтурою. Він казав, що з усіх портретів, які він намалював у Зеленому місті, справжніми витворами мистецтва можуть бути тільки портрети Сніжинки й Синьоочки, усі інші придатні лише для того, щоб накрива­ти ними каструлі й глечики. Але цієї думки не поділяли ті, що мали портрети. Усім їм подобало­ся, що вони вийшли красивими, а схожість, говорили малючки, — це десята справа. На все можна дивитися по-різному. » Тепер ми спробуємо надати схожості портрету з оригіналом. Уважно придивіться до своєї натури сьогодні натура — ваш сусід по парті. Спробуйте передати олівцем форму очей, губ, носа, брів, вух, форму та колір очей. Придивіться, як росте волосся, яка зачіска і вашого портретованого. Можете кольоровими олівцями трошки підфарбувати, лише створити натяк на колір. Для нас сьогодні головне — форма. Час від часу віддаляйте малюнок, порівнюйте з оригіналом. Якщо малюнок непомітний з деякої відстані, наведіть лінії тонким фломастером, чорним, коричневим або сірим. І,головне, вкладайте в свою роботу любов. Під час роботи учнів вчитель допомагає у визначенні форм, виправляє грубі помилки, звертає увагу на штриховку конспекти з образотворчого мистецтва і очей. V Заключна частина Підбиття підсумків уроку Отож, легко чи важко писати портрет? Чи цікаво було конспекти з образотворчого мистецтва відчути себе у ролі портретиста? Чи поглянули ви сьогодні на свого товариша новими очима? Чи довідались конспекти з образотворчого мистецтва про щось нове? Що особливо вразило вас на уроці? Чи подобається вам ваша робота? А зараз, як справжні художники, в правому нижньому куті поставте сьогоднішню дату і свій підпис. Обміняйтеся своїми роботами з сусідом по парті. Чи конспекти з образотворчого мистецтва вам конспекти з образотворчого мистецтва, як вас намалювали? Прошу вас оцінити роботу своїх товаришів. VI Домашнє завдання На наступному уроці ми будемо виконувати автопортрет у техніці живопису. Вам знадобиться люстерко або власна гарна фотографія, гуаш, пензлики, палітра, посуд для води, альбом. До наступного уроку ознайомтеся з репродукціями конспекти з образотворчого мистецтва роботи різних художників. Придумайте для себе образ, який вам найбільше до душі Принцеси, Попелюшки, царівни, футболіста, русалки тощо. Потренуйтеся малювати портрети своїх рідних.

Смотрите также:
  1. Олійними фарбами виконується зображення на полотні та картоні, акварель та гуаш використовується для роботи на папері.

  2. Це може здатися дивним, але лише на перший погляд. Дебесы, МБОУ «Дебесская середня загальноосвітня школа» Опис роботи: пропоную Вам конспект уроку для 1 класу загальноосвітньої школи на тему: «Фантазуємо і вчимося.

Написать комментарий

:D:-):(:o8O:?8):lol::x:P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink::!::?::idea::arrow: